UVS AMU Poněšice, 373 41 Hluboká n. Vltavou
+420 728 015 082
petr.hrouzek@amu.cz
Vybavení areálu
Prohlédněte si areál našeho střediska a zjistěte, jaké aktivity a prostory se pro váš pobyt nebo oslavu nabízejí.
HLAVNÍ BUDOVA

V budově se nachází hlavní sál s barem, klavírem a krbem, který je obvykle centrem dění všech večírků, hostin a oslav. Kromě toho slouží tento nekuřácký prostor jako hlavní jídelna. V budově najdete i klubovnu s pingpongovými stoly a dvě podkrovní klubovny s televizí, šipkami a kulečníkem. Na budovu navazuje terasa a letní zastřešená jídelna. Samozřejmostí je free wi-fi.

MODERNÍ UBYTOVÁNÍ

Rozsáhlá rekonstrukce v roce 2004 s sebou přinesla možnost ubytování pro 60 osob v moderních dřevěných chatkách s dvojlůžkovými a čtyřlůžkovými pokoji. V nepříznivém počasí jsou chatky vytápěné. K dispozici je také oddělený čtyřlůžkový apartmán s vlastní koupelnou, balkonem a televizí, který je vhodný pro novomanžele, lektory, vedoucí kurzů či vážené návštěvy.

LODĚNICE A PŮJČOVNA LODÍ

Vydejte se po řece Vltavě a objevujte krásy Hněvkovické nádrže a přilehlé krajiny. Řeku lemují pozoruhodné skalní masivy a severně od střediska se na protějším břehu v lesích ukrývá zřícenina Karlova Hrádku. Pro vaše plavby vám z loděnice poskytneme kanoe nebo pramice a k nim kompletní vybavení včetně záchranných vest. Na našich lodích může současně vyplout až 60 osob.

PROSTORNÝ BAZÉN

Útěchou v parných letních měsících vám bude plavecký bazén o rozměrech 25,0×12,5 m a hloubkou 1,5 m, který díky své rozloze potěší nejen početnější skupiny, ale i náročnější plavce. Po celou sezonu pečlivě dbáme o kvalitu a čistotu vody a díky rekonstrukci na jaře 2014, kdy byla instalována nová protiskluzová dlažba, je nyní pohyb v okolí bazénu ještě bezpečnější.

SAUNA

Po náročném dni si můžete dopřát zasloužený relax v naší sauně. Dřevěný srub s ochlazovacím jezírkem je ukrytý v lese jižním směrem přibližně 150 metrů od areálu, a tak si můžete užívat ničím nerušeného saunování, zatímco v povzdálí bude ve stejnou dobu probíhat bujará oslava. Součástí srubu je i uzamykatelná místnost na odkládání věcí, prostěradla jsou k zapůjčení v hlavní budově.

PROJEKČNÍ MÍSTNOST

Kinosál s kapacitou až 70 osob je vybaven plátnem (7×2,5 m), výkonným zvukovým systémem, počítačem a projektorem, který lze propojit i s vlastním laptopem. Kinosál je velmi dobře odhlučněn a lze ho zcela zatemnit. Nejen studenti FAMU zde rádi tráví čas − díky své variabilitě lze místnost využít mnoha dalšími způsoby, například pro dramatický kroužek či pohybové aktivity.

HŘIŠTĚ NEJEN PRO MÍČOVÉ SPORTY

Oplocený tenisový kurt, nepřehlédnutelná dominanta hned po příjezdu do areálu. Kurt s pravidelně udržovaným syntetickým povrchem má navíc možnost nočního osvětlení, tudíž je plocha využitelná prakticky kdykoliv. Vedle kurtu je k dispozici ještě menší antukové hřiště. Není tedy problém uspořádat tenisový, nohejbalový či volejbalový zápas a další pohybové aktivity dle vašich potřeb.

HOROLEZECKÁ STĚNA

Pro horolezecké nadšence i začátečníky je v areálu k dispozici horolezecká stěna. Zdolávat ji lze po celém jejím obvodu, vybrat si přitom můžete z více stupňů obtížnosti a strmosti. Pro tento účel jsme vám schopni zapůjčit potřebnou horolezeckou výstroj a poskytnout odborný dohled, který začátečníkům vysvětlí techniky tohoto netradičního sportu.

TERASY

V příznivém počasí lze využít i některou ze tří teras. Horní terasa je součástí hlavní budovy a navazuje na hlavní sál s barem. Během oslav sem lze umístit zábavu s živou hudbou. Další terasa u bazénu se nabízí k opalování i pořádání venkovních seminářů. Pro svatební obřady nejlépe poslouží třetí terasa, umístěná jen pár metrů nad hladinou řeky s půvabným výhledem na okolní krajinu.